Szkoła Podstawowa nr 34 w Kielcach
Od grosika do złotówki
Indywidualizacja - projekt unijny
Rok Szkoły w Ruchu
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej nr 34 im. Adama Mickiewicza w Kielcach.

Nasza szkoła znajduje się na os. Pod Dalnią przy ulicy Naruszewicza 25 tel. 41 3676492/fax. 41 3676946

Mapa dojazdowa
ZAPISY DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

WNIOSEK o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej znajduje się w zakładce INFORMACJE DLA RODZICÓW w artykule REGULAMIN ŚWIETLICY SP NR 34 W KIELCACH.

SZKOLNE ŚWIĘTO WIOSNY "RAMBIT 2014"
2014 Rokiem Kolberga
21 marca uczniowie naszej szkoły radośnie powitali Pierwszy Dzień Wiosny. Zamiast tradycyjnych lekcji odbył się festyn, którego celem była prezentacja sylwetki wibitnego etnografa i badacza kultury ludowej naszego kraju Oskara Kolberga oraz popularyzacja kultury ludowej ze szczególnym uwzględnieniem tradycji ludowej. Pomogli w tym zaproszeni goście" zespół "Małe Wolaneczki" z SP w Dębskiej Woli oraz twórcy ludowi z naszego regionu. Uczniowie z dużą przyjemnością wysłuchali występów gości, a potem sami zaprezentowali własne aranżacje piosenek i tańców ludowych oraz  wycinanki. Nie zabrakło też sportowej rywalizacji w "Zabawach ruchowych na wesoło", które zakończyły bardzo udany dzień.
Każda klasa  przygotowała eksponaty, które posłużyły do wykonania wystawy wytworów sztuki ludowej, na której znalazły się m.in. gliniane dzbany, kubki, malowane talerze, haftowane serwetki, wyroby dziane, wycinanki, kilimy, kolorowe chusty, zapaski świętokrzyskie itp.
ORTOGRAFICZNE ŁAMANIE GŁOWY

12 III 2014 r. odbyło się I Szkolne Dyktando dla  Rodziców.

Konkurs, podobnie jak XIX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas III „Zabawa z ortografią” oraz XXI Miejski Konkurs Ortograficzny dla klas IV – VI, był organizowany w Tygodniu Kultury Języka Polskiego.

Po raz pierwszy do zmagań konkursowych postanowiliśmy zaprosić również Rodziców. Zainteresowanie, jak na pierwszą taką imprezę, było dość duże, bo do dyktanda przystąpiło 24 Rodziców. Wszyscy uczestnicy otrzymali Certyfikaty poświadczające udział w dyktandzie, a po sprawdzeniu  wyłonimy Mistrzów Ortografii. Ponadto EMPiK przyznał dla uczestników vouchery w postaci 15% rabatu na kurs językowy.

CIEKAWA LEKCJA PRZYRODY

18 lutego 2014 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Wygłosiły one dla uczniów klas 0 – III prelekcje nt. „Mieszkańcy naszych lasów”. Podczas zajęć z dużą pasją opowiadały o życiu i zwyczajach zwierząt żyjących w naszych lasach. Przekazywane wiadomości dokumentowały ciekawymi zdjęciami. Była to interesująca lekcja przyrody.

HARMONOGRAM PLANOWANYCH SPOTKAŃ Z RODZICAMI W II OKRESIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

1.    4 marca 2014 r.      kl. VI          godz. 16.30
     25 marca 2014 r.      kl. 0 - V      0-III   16.30   IV-V 17.30
2.  29 kwietnia 2014 r.   kl. 0 - VI    0-III   16.30   IV-VI 17.30
3.  20 maja 2014 r.        kl. 0 - VI     0-III   16.30   IV-VI 17.30

Jest godzina:

Nie możesz się zalogować?